بزرگداشت 18 فروردین روز جهانی سلامت با شعار سلامت برای همه دانشجویی
تاریخ انتشار: دوشنبه، 20 فروردين 1397 12:04:02
روز جهانی بهداشت همه ساله روز 18 فروردین(هفتم آوریل) به عنوان روز جهانی بهداشت در کشور های مختلف جهان گرامی داشته می شود روزی که فرصتی برای افزایش آگاهی های عمومی در مورد نگرانی های خاص در مورد بهداشت عمومی است.

در  هفتم اوریل سال 1948 میلادی در نیویورک، نخستین اساسنامه ی کنفرانس بین المللی بهداشت از سوی سازمان بهداشت جهانی تدوین گردید.همچنین در ژوئن همان سال نخستین مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی در ژنو با حضور نمایندگان بیش از شصت و یک کشور جهان تشکیل شد . از آن سال به بعد همه ساله چنین روزی به عنوان روز جهانی بهداشت در  کشورهای مختلف گرامی داشته می شود

سازمان بهداشت جهانی همه ساله در این روز با هدف افزایش توجه و آگاهی عموم مردم و تمرکز اقدامات و فعالیت‌ ها یکی از موضوعات مبتلا به جوامع را انتخاب می‌کند و به آن می‌پردازد. این سازمان برای امسال  موضوع پوشش همگانی سلامت برای همه ی مردم جهان  را انتخاب کرده است. سازمان جهانی بهداشت پارسال در روز جهانی سلامت به موضوع افسردگی پرداخت اما شعار روز جهانی سلامت در سال 2018، اطمینان از دسترسی مردم به پوشش بهداشت را برای پیشگیری از بیماری، تسهیل درمان، توانبخشی و خدمات مراقبت از بیماران بدون متحمل شدن هزینه های زیاد مالی مد نظر دارد
طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، علت انتخاب شعار امسال روز جهانی سلامت این است که دست کم نیمی از مردم جهان دسترسی مستمر به خدمات ضروری بهداشتی ندارند.شعار امسال روز جهانی بهداشت: "سلامتی برای همه ، در همه جا" است. هدف سازمان بهداشت جهانی این است که از این طریق توجه همگان را بیش از پیش به سلامت کلیه اقشار جوامع جلب نماید.

مرکز مشاور و سلامت موسسه آموزش عالی بینالود مشهد نیز به منظور آشنایی بیشتر دانشجویان با این روز اقدام به توزیع میوه و دو کتاب در زمینه خود مراقبتی جوانان به آنان اهدا کرد.