كارگاه آموزشی زبان بدن برگزار شد. دانشجویی
تاریخ انتشار: چهارشنبه، 1 آذر 1396 10:14:48
كارگاه آموزشی زبان بدن، با هدف افزایش آگاهی و ارتقای مهارت های ارتباطی دانشجویان به همت دفتر مشاوره و سلامت در تاریخ 21 آبان ماه سال 96 از ساعت 12 الی 14در سالن اجتماعات موسسه برگزار شد.

مدرس کارگاه در خصوص انواع ارتباط و اهمیت برقراری ارتباط موثر با دیگر افراد گفت : ارتباط به طور كلی شامل دو بخش كلامی و غیر كلامی می باشد و در ارتباطات بین­فردی، بخش غیر كلامی و زبان بدن اهمیت بیشتری دارد.

موانعی مانند تكمیل جملات دیگران، قضاوت كردن، برچسب زدن، ارجاع به خود دادن و عدم آشنایی با حالات زبان بدن موجب اختلال در ارتباطات بین فردی می شود. زبان بدن شامل انواع ارتباط غیرکلامی یا رفتاری است و یک فرد از طریق رفتارهای فیزیکی خود، بدون آنکه صحبتی بکند قادر است با دیگران ارتباط برقرار نماید. این رفتارها می‌تواند مربوط به وضعیت و حالات بدنی مثل قرار گرفتن دست ها، پاها، نحوه نشستن، ایستادن، راه رفتن، خوابیدن، ژست های مختلف مانند حالت ها، اطوارها، اداها، حرکات و اشارات بدنی، جلوه‌های هیجانی صورت و حرکات چشم‌ها باشد.

در این كارگاه كه با استقبال چشمگیر دانشجویان همراه بود،  شركت كنندگان دیدگاه ها و نظرات خود را بیان و سوال های خود را در مورد موضوع های ارائه شده در كارگاه  با مدرس کارگاه مطرح كردند.