اطلاعیه شیوه نامه تسهیلات پرداخت شهریه نیمسال دوم ۹۹-۹۸ دانشجویی
تاریخ انتشار: شنبه، 13 ارديبهشت 1399 07:03:47

بسمه تعالی

 

دانشجویان عزیز

مدتی است کشور عزیزمان ایران میزبان میهمانی نامیمون است که عواقب و تبعات آن آحاد مختلف کشور را درگیر خود نموده است. همه گیری ویروس منحوس کرونا جمع کثیری از مردم خوب میهنمان را داغدار عزیزانشان کرده است و فقدان گروه زیادی از بهترین و ارزشمندترین فرزندان این مرز و بوم بغضی عظیم را در گلویمان نشانده است. بسیاری از مشاغل و کسب و کارها در سایه شوم این بیماری از رونق افتاده و کندی چرخ اقتصاد خانوار عرصه را بیش از پیش بر ملتمان تنگ نموده است. در این میان آموزش عالی کشور نیز بی نصیب از این ضرر و زیانها نبوده است و چالشی بی سابقه را در تاریخ خود تجربه می نماید. در چنین شرایطی آموزش عالی کشور در بخش غیردولتی با توجه به وابستگی کامل مالی خود به شهریه های دانشجویی از یک سو و نیز بروز مشکلات اقتصادی عدیده در قشر دانشجویان شهریه پرداز ازسوی دیگر، متحمل آسیب های جدی شده است.

اما از آنجا که ملت ایران همواره و در طول تاریخ خود با اتکال به ایزد منان و در سایه درایت و شکیبایی خود توانسته است بر این بحرانهای تاریخی فائق آید، اینبارهم ایمان راسخ داریم که با کمک پروردگار یکتا با درکی متقابل خواهیم توانست با کمترین خسارت بر خانواده بزرگ دانشجویی، هیات علمی و کارکنان خود از این ورطه تاریخی به سلامت عبور کنیم.

در این راستا موسسه آموزش عالی بینالود مشهد ضمن ابراز مراتب قدردانی خود از جان برکفان کادر درمان کشور و تجلیل از جانفشانی این عزیزان، با توجه به بخشنامه های ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بر اساس تصمیمات هیات رئیسه موسسه، تسهیلات ذیل را جهت پرداخت شهریه در ترم جاری اعمال می نماید:

  1. اعمال تخفیف ۱۰٪ درشهریه متغیر برای آن دسته از دانشجویان که تا پایان اردیبهشت ۹۹ اقدام به تسویه حساب کامل نمایند.
  2. امکان حذف ترم بدون هزینه حذف، تا تاریخ ۹۹/۰۲/۳۰ حتی برای آن دسته از دانشجویانی که تاکنون در کلاس های حضوری و یا مجازی شرکت کرده اند و از آن بهره مند شده اند. 
  3. آن دسته از دانشجویانی که دروس عملی  را در نیمسال دوم ۹۸-۹۹ انتخاب نموده اند می توانند به یکی از دو روش ذیل اقدام کنند:

الف. حذف تکدرس عملی بدون محاسبه هزینه حذف و انتخاب مجدد آن در ترم های آتی متناسب با نرخ اعلام شده برای آن واحد در ترم مربوطه

ب. شرکت در کلاس عملی بدنبال صدور مجوز برگزاری کلاسها توسط وزارت علوم پس از برطرف شدن بحران در ترم جاری و پرداخت هزینه همزمان با شروع کلاس عملی.

لازم به توضیح است موسسه آموزش عالی بینالود مشهد در صدد است با همکاری  بانک قرض الحسنه مهر ایران شرایطی را برای استفاده دانشجویان این مرکز از وامهای کم بهره برای تامین شهریه در ترمهای آتی بوجود آورد که شرایط آن متعاقبا از طریق سایت موسسه ومدیریت امور دانشجویی به اطلاع خواهد رسید.

                                                                         هیات رئیسه موسسه آموزش عالی بینالود مشهد