اطلاعیه شورای انضباطی دانشجویان، موسسه آموزش عالی بینالود مشهد دانشجویی
تاریخ انتشار: دوشنبه، 1 ارديبهشت 1399 08:04:33

با آرزوی بهروزی و سلامت برای شما دانشجویان عزیز و خانواده های محترم؛ ضمن سپاسگزاری در رابطه با تلاش های مستمر شما در رابطه با فراگیری علم و دانش و تعطیل نکردن علم آموزی و انجام همکاری های لازم، به اطلاع می رساند:
 برخی ازکافی نت ها و همچنین عده ای افراد سودجو با راه اندازی صفحات مجازی؛ ازدانشجویان جهت گذراندن درس های مجازی مطالبه وجه (پول) نموده و اقدام به جمع آوری سئوالات و انتشار پاسخ آنها می نمایند و از سوی دیگر، ممکن است برخی از دانشجویان بدون رعایت ملاحظات امنیتی اطلاعات هویتی خود را در اختیار این افرادسودجو و فرصت طلب قرار دهند که این امر می تواند پیامدهای خطرناکی برای این قبیل دانشجویان داشته باشد؛ هر چند عموم دانشجویان گرامی از هرگونه ارتباط با این افراد و مجموعه ها خودداری نموده اند که جای قدردانی و سپاس دارد ولی در راستای وظایف ذاتی شورای انضباطی برخی از مفاد و مواد قانونی شیوه نامه اجرایی آیین نامه انضباطی دانشجویان مصوب وزارتین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری 27/5/98 جهت آگاهی و اطلاع رسانی ذکر می شود:
- رسيدگي به تخلفات آموزشي و اداري، آزمون ها یا فعالیت های آموزشی، فعالیت های پژوهشی، سیاسی، اخلاقی از جمله وظایف و اختیارات شورای انضباطی دانشجویان است. 
- تقلب در آزمون ها یا فعالیت های آموزشی برابر ماده 23 آیین نامه مذکور عبارت است از: استفاده محرز دانشجو از اطلاعات، تجهیزات و یا امکانات، به نحوی که مجاز نباشد، با قصد قبلی برای ارائه نتیجه یک فعالیت آموزشی موظف.
- برخی از مصادیق تخلفات در فضای مجازی برابر ماده32 تخلفات رایانه ای و مخابراتی، عبارت است از: 
هک کردن، ویروسی کردن، سابوتاژ رایانه ای (تغییر، محو، متوقف سازی و... )، تخریب رایانه ( نرم افزاری یا سخت افزاری ) از طریق نفوذ به سیستم، جاسوسی کردن و دستیابی غیر مجاز به اطلاعات، ضبط صدا یا تصویر برداری های بدون مجوز یا انتشار آنها، فروش، افشا یا انتشار اسناد، اطلاعات یا داده های مربوط به دانشگاه، وارد شدن به حریم خصوصی افراد در فضای وب ...... شنود غیر قانونی، تهیه سایت ها و وبلاگ های غیر اخلاقی و ضد امنیت ملی، تهدید وهتک حرمت اشخاص...
- برخی از مصادیق تقلب در فعالیت های پژوهشی برابر ماده 34 عبارت است از:
سرقت، اجاره یا داده سازی علمی، عدم تعهد و مسئولیت نسبت به ذی نفعان در امور پژوهشی، عدم رعایت حقوق آزمودنی ها، عدم استفاده درست از منابع، انتشار غیر واقعی ... 
ماده 113- رسیدگی به هر یک از تخلفات یا جرایم ارتکابی، اعم از داخل و یا خارج از دانشگاه یا محیط های وابسته در محاکم قضایی، مانع از رسیدگی انضباطی دانشگاه نخواهد بود.
برابر ماده 12 تفکیک تنبیهات، برخی از تنبيهاتي كه باحكم شوراهاي انضباطي دانشگاه يا شوراي مركزي انضباطي مي تواند اعمال شود عبارت است از:
اخطار، تذکر، توبیخ کتبی و درج در پرونده؛ دادن نمره 25/. در درس، آزمون يا تکالیف مربوط به تخلف؛ محروميت از تسهيلات رفاهي دانشگاه؛ دريافت خسارت از دانشجو، در مواردي كه تخلف منجر به ايجاد ضرر و زيان شده باشد؛ منع موقت از تحصيل به مدت يك تا دو نيمسال یا از 1 تا 12 ماه بدون احتساب یا با احتساب سنوات؛ اخراج دانشجو از دانشگاه با محرومیت از تحصیل در کلیه دانشگاه ها تا 5 سال. 
لازم به یادآوری است، جهت اطلاع و راهنمایی بهتر، در ایام تعطیلی دانشگاه، می توانید به شماره همراه 09012958877 تماس حاصل نمایید.  
دبیر شورای انضباطی دانشجویان موسسه آموزش عالی بینالود مشهد