شرایط ثبت نام در موسسه آموزش عالی بینالود آموزش
تاریخ انتشار: چهارشنبه، 6 شهريور 1398 13:24:52

اگر تمایل به تحصیل در دانشگاهها و موسسات غیرانتفاعی دارید ، لازم است بدانید این مراکز آموزشی زیر نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری دانشجویان خود را به دو صورت با آزمون و بدون آزمون جذب می نماید. تحصیل در رشته های با آزمون فقط از طریق شرکت در کنکور سراسری امکان پذیر است ، اما موسسه آموزش عالی بینالود با هدف ایجاد امکانات تحصیل آسان ، در مقطع کارشناسی، شرایطی فراهم نموده است تا از این طریق علاقه مندان بتوانند بر اساس سوابق تحصیلی  در رشته مورد علاقه شان به تحصیل بپردازند.

داوطلبان می توانند بدون توجه به نوع مدرک فارغ التحصیلی ، در رشته های مورد علاقه خود ثبت نام نمایند.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور

دانشگاه غیرانتفاعی هرساله در دو نوبت مهر و بهمن ماه رشته های بدون کنکور خود را ارائه می دهد و علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور ، ثبت نام خود را انجام دهند. ثبت نام برای ورودی مهر ماه سال 98 ، تا 28 شهربور ماه سال جاری ادامه دارد و داوطلبان می توانند برای اطلاع از لیست رشته های ارائه شده در این مرحله از پذیرش دفترچه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی از سایت سنجش دانلود و مطالعه نمایند.

ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی (ورودی به بهمن ماه) نیز از اواخر دی ماه آغاز می شود ولی باید این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است رشته ی مورد علاقه شما در ترم بهمن ماه ارائه نشود ، زیرا تنوع رشته های ارائه شده در این مرحله کم تر می باشد. در سال گذشته ثبت نام به صورت حضوری و در مراکز دانشگاهی پذیرنده دانشجو انجام گرفت و پیش بینی می شود که در سال جاری نیز به همین صورت باشد و داوطلبان باید با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر ، ابتدا از رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی بهمن ماه ارائه شده اطلاع یابند سپس همراه با مدارک تحصیلی و هویتی خود برای ثبت نام حضوری اقدام نمایند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور

سازمان سنجش آموزش کشور برای اطلاع داوطلبان از شرایط و ضوابط ثبت نام ، دفترچه ای تحت عنوان دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی را منتشر می کند که در این دفترچه به کلیه مواردی که لازم است داوطلب از آن اگاه شود ، پرداخته شده است. لازم به ذکر است ؛ داوطلبانی که فاقد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 98 99 باشند ، حتی اگر پس از ثبت نام و پذیرش نهایی در دانشگاه مشخص شود که دارای شرایط لازم نبوده اند ، قبولی آن ها لغو خواهد شد

 

 

 

چه مدرکی برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی نیاز است ؟

 • مدرک دیپلم آموزشی نطام جدید دوره دوم متوسطه نظام تحصیلی 3-3-6
 • مدرک متوسطه و پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی
 • مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم
 • مدرک متوسطه دوره سه ساله فنی حرفه ای یا کاردانش و کاردانی مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری

متقاضیان باید یکی از مدارک فوق را جهت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی ارائه دهند و پذیرش داوطلبان با معدل بالاتر ، در اولویت می باشد.

 • فارغ التحصیلان هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش فقط در صورت دارا بودن یکی از مدارک مذکور ، مجاز به ثبت نام خواهند بود.
 • دانشجویان دانشگاه های روزانه که علاقه مند به ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی می باشند ، بایستی قبل از ثبت نام از رشته و دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.
 • دانشجویان دانشگاه های غیرروزانه  (آزاد ، پیام نور و …) می توانند بدون انصراف از دانشگاه خود ، ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی را انجام دهند ولی پس از پذیرش نهایی ، بایستی انصراف خود را از دانشگاه اولیه اعلام نمایند.

 

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی

 1. یک قطعه عکس 4*3 مربوط به سال جاری داوطلب و با فرمت jpg
 2. کدرهگیری 13 رقمی مربوط به تبعه غیرایرانی
 3. کد پیگیری 12 رقمی مخصوص داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری
 4. معدل کل آخرین مدرک فارغ التحصیلی

پس از بارگذاری اطلاعات و مدارک فوق در سامانه و تایید نهایی ، از شماره پرونده 7 رقمی و کدرهگیری 16 رقمی پرینت تهیه کنید و در صورتی که این دو کد ارائه نشود ، به منزله عدم ثبت نام شما می باشد و باید مراحل نام نویسی را مجددا آغاز نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری

 1. اصل شناسنامه یا کپی از صفحه اول
 2. اصل یا کپی از کارت ملی
 3. یک قطعه عکس 4*3 مربوط به سال جاری
 4. اصل یا کپی آخرین مدارک فارغ التحصیلی به همراه ریز نمرات

لیست رشته های بدون کنکور

رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی شامل تمام گروه های آزمایشی علوم تجربی ، علوم انسانی ، هنر ، زبان و فنی مهندسی می باشد.لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در هر یک از دانشگاه ها متفاوت است و شما باید جهت اطلاع از اینکه آیا رشته مورد علاقتان در دانشگاه مورد نظرتان ارائه شده است یا خیر ، دفترچه راهنمای ثبت نام را با دقت مطالعه نمایید.

 

استان خراسان رضوي - موسسه غير انتفاعي بينالود - مشهد

ظرفیت پذیرش

عنوان رشته

گروه آموزشی

کد رشته

60

معماري داخلي

علوم رياضي وفني

14121

60

مهندسي شهرسازي

علوم رياضي وفني

14122

60

مهندسي عمران

علوم رياضي وفني

14123

60

مهندسي مديريت پروژه

علوم رياضي وفني

14124

60

مهندسي معماري

علوم رياضي وفني

14125

20

مهندسي فضاي سبز

علوم تجربي

14126

60

روانشناسي

علوم انساني

14127

60

علوم ورزشي

علوم انساني

14128

60

گردشگري

علوم انساني

14129

60

مديريت بازرگاني

علوم انساني

14130

60

مديريت صنعتي

علوم انساني

14131

60

آموزش زبان انگليسي

زبان هاي خارجي

14132

60

مترجمي زبان انگليسي

زبان هاي خارجي

14133